سرویس تبدیل گفتار به متن (Speech recognition)

در دنیای دیجیتال احراز هویت بیومتریک راهکاری مطمئن و مناسب برای ایجاد یک تعامل دو طرفه است. استفاده از ویژگی‌های بیولوژیکی برخلاف رمزهای عبور یا دیگر روش‌های مبتنی بر رمز، راحتی بیشتری را برای کاربران نیز فراهم خواهد آورد. تصدیق هویت صوتی یا تکمیل فرآیند احراز هویت با استفاده از صدای کاربر با استفاده از سرویس تبدیل گفتار به متن (Speech recognition) امکان‌پذیر خواهد بود.با استفاده از این سرویس، صدای فرد به متن تبدیل خواهد شد و در بخش احراز هویت مشخص می‌کند که فرد جمله نمایش داده شده در فرآیند احراز هویت را خوانده است یا خیر.

دقت و سرعت سرویس تشخیص زنده بودن فرد (Face Liveness)

دقت و سرعت سرویس تبدیل گفتار به متن (Speech recognition)

سرویس تبدیل گفتار به متن (Speech recognition) با دقت بیشتر از X تنها طی X ثانیه می‌تواند درخواست‌ها را پردازش نماید. بنابراین فرآیند احراز هویت آنلاین شما با دقت کامل انجام خواهد شد تا احتمال وقوع هرگونه خطا یا کلاهبرداری به حداقل میزان ممکن برسد.

سرعت و دقت بالا به شما این امکان را می‌دهد تا درخواست‌های متعددی را در هر بازه زمانی پردازش کنید و کاربران کمتری را در صف انتظار نگه‌دارید. همین امر منجر به بالا رفتن کارایی سرویس و رضایت بیشتر مشتریان شما خواهد شد.

در چه مواردی می‌توان از سرویس تبدیل گفتار به متن (Speech recognition) استفاده کرد؟

بانکداری دیجیتال

بیومتریک صوتی این امکان را فراهم می‌سازد تا کاربر به‌راحتی بتواند از طریق تلفن هوشمند خود، مراحل احراز هویت آنلاین بانک را به پایان رساند. استفاده از دیگر ویژگی‌های بیومتریک نظیر اثر انگشت ممکن است منجر به ایجاد محدودیت‌ شود. اما خوشبختانه تمامی دستگاه‌های هوشمند میان‌رده و بالا‌رده دارای میکروفن هستند و به کاربر این امکان را می‌دهند تا متن نمایش داده شده را به‌راحتی بخوانند.

کنترل تردد و دسترسی

مجوز ورود به یک مکان یا دسترسی به دستگاه‌های مختلف را با استفاده از احراز هویت صوتی وابسته به متن صادر کرد. بنابراین با ادغام سرویس تبدیل گفتار به متن (Speech recognition) با اپلیکیشن‌های مختلف می‌توان به‌راحتی مجوز تردد و دسترسی افراد را صادر کرد.

مراکز تماس

بسیاری از سازمان‌ها و کسب‌وکارها دارای یک مرکز تماس هستند که با استفاده از سرویس تبدیل گفتار به متن (Speech recognition) در این بخش می‌توانند خدمات باکیفیت‌تری را ارائه دهند.

مشاهده نتایج

در برخی از وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌ها با استفاده از سرویس تبدیل گفتار به نوشتار می‌توان نتایج آزمون یا هر نوع درخواست دیگری را نمایش داد.

مزایای استفاده از سرویس تبدیل گفتار به متن (Speech recognition)

پشتیبانی از سیستم عامل‌های مختلف

سرویس تبدیل گفتار به متن از سیستم‌ عامل‌های مختلفی نظیر ویندوز، مک، اندروید و IOS پشتیبانی می‌کند. بنابراین شما می‌توانید بسته به کاربردی که مدنظرتان است، این سرویس را بر روی دستگاه خود استفاده نمایید.

احراز هویت دیجیتال در لحظه

با استفاده از این سرویس، بدون صرف زمان زیادی می‌توانید فرآیند احراز هویت دیجیتال را یا درصد اطمینان بالایی به اتمام برسانید.

عدم نیاز به پردازنده گرافیکی (GPU)

برای استفاده از این سرویس نیازی به پردازنده گرافیکی نخواهید داشت.

ادغام آسان

سرویس مقایسه صدا را می‌توانید به‌راحتی با انواع اپلیکیشن ادغام کنید تا یک سیستم یکپارچه در اختیار داشته باشید.

جلوگیری از کلاهبرداری

دقت بالای این سرویس از بروز هرگونه تقلب و کلاهبرداری جلوگیری خواهد کرد. بنابراین بدون نگرانی می‌توانید به فرآیند احراز هویت دیجیتال خود اطمینان کنید.

پیاده‌سازی سریع

پیاده‌سازی این سرویس به فرآیند پیچیده‌ای نیاز ندارد.

قوانین استفاده از سرویس تبدیل گفتار به نوشتار

برای استفاده از این سرویس قوانین پیچیده‌ای وجود ندارد. تنها کافیست موارد زیر را در نظر داشته باشید: