سرویس جستجوی چهره (Face Search)

فناوری تشخیص چهره ابزاری قدرتمند برای جستجوی کاربران و پیگیری اقدامات آن‌هاست. از این‌رو در بسیاری از فرآیندهای احراز هویت آنلاین از این سرویس‌‌های بیومتریک استفاده می‌شود. سرویس جستجوی چهره (Face search) به شما این امکان را می‌دهد تا در فرآیند احراز هویت خود، تصویر ارسال شده توسط کاربر را با تصاویر دیتابیس خود مقایسه نمایید. این سرویس بعد از پردازش، تصاویر مشابه را به‌عنوان خروجی ارائه خواهد داد.

دقت و سرعت سرویس تشخیص زنده بودن فرد (Face Liveness)

در چه مواردی می‌توان از سرویس جستجوی چهره (Face Search) استفاده کرد؟

جستجو برای مشخصات

با استفاده از این سرویس می‌توان مشخصاتی نظیر نام کاربری، شناسه کاربری یا هر نوع داده ذخیره شده در دیتابیس را بر اساس تصویر کاربر دریافت کرد.

بررسی سوابق

به کمک جستجو تصویری می‌توانید سوابق مربوط به خرید مشتریان را نیز بررسی کنید.

احراز هویت آنلاین

در صورت نیاز می‌توانید این سرویس را به‌عنوان بخشی از فرآیند احراز هویت آنلاین خود در نظر بگیرید تا مشاهده کنید که تصویر ارسال شده با کدام یک از تصاویر موجود شباهت بیشتری دارد.

سرعت و دقت سرویس جستجوی چهره (Face Search)

سرویس جستجوی چهره بعد از دریافت تصویر ورودی، بلافاصله فرآیند پردازش را شروع می‌کند و تنها در عرض کمتر از 10 ثانیه، تصاویر مشابه را ارائه خواهد داد. سرعت بالای این سرویس، به شما این امکان را می‌دهد تا در یک بازه زمانی کوتاه، درخواست‌های متعددی را پردازش کنید و کاربران کمتری را در صف انتظار داشته باشید.

سرویس جستجوی چهره (Face search) در کنار سرعت بالا از دقت بسیار بالایی نیز برخوردار است. به‌گونه‌ای که حتی در صورت داشتن آرایش، ریش یا عینک نیز تشخیصی فوق‌العاده دارد.

نرخ پذیرش اشتباه (FAR) در این سرویس 0.00007است. این عدد نشان می‌دهد که سرویس جستجوی چهره، درصد خطای بسیار کمی دارد.

درصد دیگری که برای ارزیابی عملکرد این سرویس مورد استفاده قرار می‌گیرد، FRR است.

FRR به‌معنای درصد موارد شناسایی است که در آن‌ها افراد مجاز به اشتباه شناسایی نمی‌شوند. FRR سرویس جستجوی چهره، برابر با 0.08درصد است. این معیارها نشان می‌دهند که سرویس (Face search) از دقت بالایی برخوردار است و با کمترین میزان خطا، مشابه‌ترین تصاویر را ارائه خواهد داد.

نحوه کار سرویس جستجوی چهره (Face Search)

سرویس جستجوی چهره بعد از شناسایی تصویر شما، با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری عمیق و تکنولوژی‌های مختلفی که دارد، مشابه‌ترین تصاویر را باز می‌گرداند.

در مرحله اول، این سرویس ویژگی‌های تصویر ورودی را استخراج می‌کند. سپس از این ویژگی‌ها به‌عنوان داده ورودی برای الگوریتم‌های یادگیری استفاده می‌شود.

الگوریتم‌های یادگیری، از ویژگی‌های استخراج شده برای تطبیق چهره استفاده می‌کنند. سپس بعد از انجام تجزیه‌وتحلیل‌های مختلف تصاویر مشابه با تصویر ورودی به‌عنوان خروجی نمایش داده خواهد شد.

قوانین استفاده از سرویس جستجوی چهره

برای استفاده از این سرویس قوانین پیچیده‌ای وجود ندارد. تنها کافیست موارد زیر را در نظر داشته باشید:

مزایای استفاده از سرویس جستجوی چهره (Face Search)

سوالات متداول

برای دریافت دمو سرویس میتوانید از طریق فرم درخواست دمو اقدام نمایید.

شما میتوانید از طریق لینک حساب کاربری وارد صفحه ثبت نام شوید.