سرویس مقایسه صدا (Speaker Verification)

احراز هویت صوتی یکی دیگر از راهکارهای جلوگیری از کلاهبرداری در دنیای دیجیتال است. صوت یکی از ویژگی‌های بیومتریک برای برقراری ارتباط بین ماشین و انسان محسوب می‌شود. بنابراین پردازش سیگنال‌های صوتی این امکان را فراهم می‌سازد تا هویت کاربر از طریق صدا به‌راحتی قابل تشخیص باشد. تصدیق هویت صوتی با استفاده از سرویس مقایسه صدا (Speaker Verification) این امکان را به شما می‌دهد که بررسی کنید دو فایل صوتی دریافت شده متعلق به یک شخص هستند یا خیر.

سرویس جستجوی صدا

دقت و سرعت سرویس تشخیص زنده بودن فرد (Face Liveness)

در چه مواردی می‌توان از سرویس مقایسه صدا (Speaker Verification) استفاده کرد؟

بانکداری دیجیتال

ارائه خدمات بانکداری دیجیتال به امنیت بالایی نیاز دارد. به‌همین دلیل فرآیند احراز هویت آنلاین کاربر باید با دقت بالایی انجام شود تا ایمنی لازم را داشته باشد. بیومتریک صوتی این امکان را فراهم می‌سازد تا کاربر به‌راحتی بتواند از طریق تلفن هوشمند خود، مراحل احراز هویت آنلاین بانک را به پایان رساند.

کنترل حضور و غیاب

سرویس مقایسه صدا این امکان را فراهم می‌سازد که به‌صورت خودکار وضعیت حضور و غیاب دانشجویان، دانش‌آموزان، کارمندان و افراد حاضر در یک سازمان را بررسی کنید. این سرویس با تشخیص صدا، وضعیت حضور کاربر را کنترل و نتیجه را ثبت می‌نماید

کنترل دسترسی

در برخی از سازمان‌ها به‌کمک احراز هویت صوتی می‌توان دسترسی به لوازم داخل سازمان نظیر کامپیوتر را کنترل کرد. علاوه‌بر این، کنترل دسترسی به برخی از اپلیکیشن‌هارا نیز می‌توان با استفاده از این سرویس انجام داد.

شناسایی مجرمین

در مراکز قضایی با استفاده از صدا می‌توان عملیات شناسایی و ردیابی مجرم را انجام داد. با استفاده از سرویس مقایسه صدا، شناسایی هویت مظنونین نیز امکان‌پذیر خواهد بود.

کنترل تردد

در بسیاری از مکان‌ها می‌توان مجوز دسترسی یا ورود به یک مکان را با استفاده از سرویس مقایسه صدا، ارائه داد.

مدیریت فایل‌های صوتی

علاوه‌بر احراز هویت، برای مدیریت فایل‌های صوتی نیز می‌توان از این سرویس استفاده کرد و فایل‌های مربوط به هر شخص را دسته‌بندی کرد.

سرعت و دقت سرویس مقایسه صدا

دقت بالا یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که یک سرویس مقایسه صدا باید داشته باشد. دلیل این امر نیز این است که هر چه دقت سرویس بالاتر باشد، احتمال تقلب یا کلاهبرداری نیز به حداقل میزان ممکن خواهد رسید.

طبق تحقیقات انجام شده، دقت این سرویس بیش‌تر 95% است. بنابراین این اطمینان را به شما می‌دهیم که فرآیند احراز هویتی صوتی شما با دقت بالایی انجام می‌گیرد تا از وقوع تقلب و کلاهبرداری جلوگیری نماید.

سرویس مقایسه صدا (Speaker Verification) برای پردازش فایل‌های صوتی و ارائه نتیجه به کمتر از 5 ثانیه زمان نیاز دارد. سرعت بالا نه تنها برای سازمان بلکه برای کاربران نیز رضایت‌بخش خواهد بود و تعداد پردازش‌های بیشتری را نیز پشتیبانی خواهد کرد. در نتیجه می‌توان گفت که این سرویس انتخابی ایمن و در عین حال سریع برای احراز هویت آنلاین است.

مزایای استفاده از سرویس مقایسه صدا (Speaker Verification)

قوانین استفاده از سرویس مقایسه صدا

برای استفاده از این سرویس قوانین پیچیده‌ای وجود ندارد. تنها کافیست موارد زیر را در نظر داشته باشید: